Eesti Vabariik 100 logo

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ja Eesti kui EL Nõukogu eesistujariigi visuaalse identiteedi väljatöötamiseks kuulutati 25. juulil 2016 välja loovkonkurss, mille võitis kavand „Aastasada ja tasakaal“, esitajaks Identity. EV100 logo “Aastasada” sümboliseerib iseolemise sadat aastat ja kätkeb endas kahte arvu: 18 ja 100. EV100 logo ja visuaalse identiteedi eesmärk on luua ühtne märgisüsteem, mis aitab eristada EV100 üritusi ja algatusi teiste omasuguste seast.

EV100 logofailide allalaadimine

Pane tähele, et allalaadimisel nõustud ühtlasi EV100 logo kasutamise korraga, logofaile saab alla laadida siit. 
EV100 visuaalse identiteedi reeglid leiad siit.

EV100 logo saavad oma kommunikatsioonis kasutada:

1. Kingituste tegijad, kelle kingitus kuulub EV100 programmi;
2. Sündmuste organiseerijad, kelle sündmus kuulub EV100 programmi;
3. EV100 programmi kuuluvate kingituste ja/või sündmuste toetajad (edaspidi toetaja). Logo kasutamisel peab toetaja oma kommunikatsioonis viitama konkreetse kingituse ja/või sündmuse toetamisele;
4. Organisatsioonid ja eraisikud EV100 turundamise eesmärgil;
5. EV 100. aastapäevale pühendatud toodete ja teenuste pakkujad. Kingitus ja sündmus kuulub EV100 programmi, kui see on EV100 kodulehel avaldatud kingitusena või sündmusena.

Logo kasutamine tulu teenimiseks (nt logo kasutamine toote pakendil/etiketil):

Logo kasutamisel tulu teenimiseks oodatakse ettevõttelt mõne EV100 kingituse või sündmuse toetamist toote läbimüügist. Võimalus on valida toetamiseks mõni kingitus EV100 veebist või luua päris oma kingitus, mis sobib ettevõtte eesmärkidega. Kingituseks sobib algatus, mis toob rõõmu ja loob paremat tulevikku kaasmaalastele. Eriti oodatud on algatused, mis muudavad meie lalaadimisste ja noorte elu helgemaks. Juubelitoote ning sellega seotud kingituse sisuline sidumine oma turunduskommunikatsiooni tegevustesse annab ettevõtte jaoks topeltefekti. Taotlust EV100 logo kasutamiseks saavad esitada kõik ettevõtted, eksklusiivkokkuleppeid ei tehta.

EV100 logo kasutamise taotluse allalaadimiseks vajuta siia. 

Erandid, lisavõimalused:

Kingitus või sündmus, mida korraldatakse või toetatakse, peab vastama EV100 väärtustele, ei tohi olla põhiliselt tuluteeniv ega esmajoones ettevõtte turunduseesmärke teeniv.
Erandina on võimalik panustada ka otse EV100 turundusse, nii et see aitab täita EV100 turunduse või programmi eesmärke. Erandid lepitakse kokku EV100 turundusmeeskonnaga.
Projektis osalemine annab ettevõttele hea võimaluse julgete ideedega silma paista ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suurejooneliselt tähistada.

Nõuded toodetele, mis kannavad EV100 logo:

Juubelitoodeteks sobivad kvaliteetsed tooted. Selleks saab olla kas tarbijate lemmiktoode uues juubelikuues või sünnipäevaga seotud uus toode.
Logo ei saa kasutada alkoholi ja tubakatoodetel või nende turundamisel.

Mida peaks ettevõtja tegema, et EV100 logo kasutusele võtta?

1) Tutvuma programmi võimalustega veebis ev100.ee
2) Valima välja sobiva toote või teenuse, millest kujundada juubelitoode
3) Valima kinkimise viisi ja töötama välja lahenduse
4) Sõlmib EV100-ga lepingu
5) Töötama välja uudse tootelahenduse (toode, pakend, võimalusel kommunikatsioonisõnum)
6) Kinnitama selle lahenduse EV100-ga
7) Viima oma plaanid ellu
8) Esitama aruande ja rõõmustama kingi saajat!
 
Kõik küsimused on oodatud e-posti teel EV100 turunduseksperdile Mai Vahtrikule: mai@ev100.ee